Ez a tartalom 1166 napja jelent meg, lehetséges, hogy az itt szereplő információk már nem aktuálisak.
Önnek válogatott legfrissebb tartalmainkat személyes kezdőlapján mindig elérheti.
A Kormány 2020. március 27. napjától hatályos rendelete az alábbi, újabb tevékenységi körökre állapította meg a veszélyhelyzetre tekintettel érvényesíthető mentességeket:
– utazásközvetítés, utazásszervezés, egyéb foglalás (TEÁOR és TESZOR 79),
– fizikai közérzetet javító szolgáltatás (TEÁOR és TESZOR 96.04),
– belvízi személyszállítás (TEÁOR és TESZOR 50.30).
A fizikai közérzetet javító szolgáltatást végzőre akkor terjednek ki a kedvezmények, ha a tevékenységet végző megfelel a közfürdők létesítésének és üzemeltetésének közegészségügyi feltételeiről szóló 37/1996. (X. 18.) NM rendelet szabályainak.
A kedvezmények a felsorolt tevékenységi körökben is abban az esetben érvényesíthetőek, ha az adózó a felsorolt tevékenységet tényleges főtevékenységként végzi. Tényleges főtevékenységnek azt a tevékenységet kell érteni, amelyből az adózónak 2020. március 24. napját megelőző 6 hónapban a legtöbb bevétele, de legalább bevételének 30 százaléka származott.
1. Nem kell teljesíteni a 2020. március, április, május és június hónapra vonatkozó fizetési kötelezettség esetében a szociális hozzájárulási adókötelezettséget és a szakképzési hozzájárulást
– a kifizetőnek a munkavállaló tekintetében,
– az egyéni vállalkozónak e jogállása tekintetében, és
– a társas vállalkozónak e jogállására tekintettel.
2. A 2020. március, április, május és június hónapra vonatkozó egyéni járulékfizetési kötelezettség esetében a járulékalapot képező jövedelem után a járulékok közül kizárólag a 4 százalékos természetbeni egészségbiztosítási járulékot kell megállapítania
– a kifizetőnek a munkavállaló esetében, valamint
– az egyéni vállalkozó és a társas vállalkozó esetében.
A megállapítandó és megfizetendő 4 százalékos természetbeni egészségbiztosítási járulék havi maximuma 7710 forint.
3. A kisvállalati adó (kiva) alanya a 2020. március, április, május és június hónapra történő kisvállalati adókötelezettsége megállapításánál nem tekinti adóalapnak a személyi jellegű kifizetések összegét.
A tevékenységi körök bővítéséről a koronavírus világjárvány nemzetgazdaságot érintő hatásának enyhítése érdekében szükséges azonnali intézkedésekről szóló 47/2020. (III. 18.) Korm. rendelet közterhekkel kapcsolatos részletszabályairól és egyes új intézkedésekről szóló 61/2020. (III. 23.) Korm. rendelet módosításáról szóló 68/2020. (III. 26.) Korm. rendelet rendelkezik. A rendelet 2020. március 27. napjától hatályos.
(Adópraxis Szerkesztőség)
Próbálja ki az Adópraxist és a Digitális Adókommentárt két hétig teljesen díjmentesen és győződjön meg azok előnyeiről:
Az email címére elküldtük a megerősítő levelet amivel aktiválhatja a fiókját.
Rendelje meg az Adózási Módszertani Szemle és az adopraxis.hu digitális tudástár szolgáltatásunk!
Az Adózási Módszertani Szemle egy gyakorlatias megközelítésű online adószakmai havilap, amely átfogóan követi az adózás világának változásait. Minden nagyobb adónem és több fontos témakör állandó rovatot kapott: Áfa, SZJA, Társasági adó, TB és nyugdíj, járulékok és bérszámfejtés, Kisadók, Helyi adók, Számvitel és adózás összefüggései, Munkaügy és adózás összefüggései.
Az Adópraxis.hu egy folyamatosan frissülő digitális tudástár. Az oldalon megtalálja az aktuális és archív Adózási Módszertani Szemle lapszámokat, kérdéseket tehet fel szakértőinknek, olvashatja az adójogszabályokat és rendeleteket. Korlátlanul használhatja a Digitális Adókommentárt, valamint a szakmai videótárban megtekintheti az aktualitásokra fókuszáló legsikeresebb szakmai napjaink videofelvételeit.
Éves előfizetéséhez az alábbi szolgáltatások járnak még:
Adja meg az email címét, és küldünk egy levelet, amellyel megadhatja új jelszavát.
Tanácsadóink vonalainak foglaltsága esetén ügyfélszolgálatunk fogadja hívását. Szakértőink haladéktalanul, de legkésőbb hat munkaórán belül visszahívják. Szükség esetén ügyfélszolgálati kollégánkkal az Ön számára megfelelő időpontra kérhet visszahívást.
Gyorshírek és magyarázatok az adózási eljárásjog új szabályairól