Ez a tartalom 1133 napja jelent meg, lehetséges, hogy az itt szereplő információk már nem aktuálisak.
Önnek válogatott legfrissebb tartalmainkat személyes kezdőlapján mindig elérheti.
A módosított rendelkezések szerint, amennyiben a kiküldetés tényleges időtartama meghaladja a 12 hónapot, a munkaviszonyra alkalmazandó jogtól függetlenül azon EGT tagállamban letelepedett vállalkozásoknak, melyek szolgáltatások transznacionális nyújtása keretében munkavállalókat küldenek ki Magyarország területére, a kiküldetési irányelvben (azaz a 96/71/EK irányelv 3. Cikk (1) bekezdésében) említett, foglalkoztatásra vonatkozó feltételeken túl, az egyenlő bánásmód elve alapján a kiküldetésben lévő munkavállalóik részére valamennyi, foglalkoztatásra vonatkozó feltételt alkalmazni kell, amelyek Magyarországon
– törvényi, rendeleti vagy közigazgatási rendelkezés útján, és/vagy
– olyan kollektív szerződés vagy választott bírósági ítélet útján, amelyet általánosan alkalmazandónak nyilvánítottak, vagy amelyek a 96/71/EK Irányelv 3. Cikk (8) bekezdésnek megfelelően egyéb módon
alkalmazandók.
Fentiek nem alkalmazandók az alábbiakra:
a) a munkaszerződés megkötésére, valamint megszűnésére vagy megszüntetésére vonatkozó eljárások, alaki követelmények és feltételek, beleértve a versenytilalmi kikötéseket is;
b) a kiegészítő foglalkoztatói nyugdíjrendszerek.
Amennyiben a kiküldő vállalkozás indokolással ellátott értesítést nyújt be a foglalkoztatas.felugyeleti-foo@itm.gov.hu e-mail címre, a fentiekben meghatározott 12 hónapos időtartam 18 hónapra meghosszabbodik. Az így meghosszabbított 18 hónapos időtartam lejárta után azonban a fentiekben említett, foglalkoztatásra vonatkozó feltételeket a kiküldött munkavállalók vonatkozásában mindenképpen alkalmazni kell.
Amennyiben az EGT tagállamban letelepedett vállalkozás, mely szolgáltatások transznacionális nyújtása keretében munkavállalót küld ki Magyarország területére, egy kiküldött munkavállalót egy ugyanazt a feladatot ugyanazon a helyen ellátó másik kiküldött munkavállalóval helyettesít, a kiküldetés időtartamának – fentiek alkalmazásakor – az egyes kiküldött munkavállalók kiküldetése időtartamának összesített időtartamával kell megegyeznie.
Az „ugyanazt a feladatot ugyanazon a helyen” fogalmat többek között a nyújtandó szolgáltatás jellegének, az elvégzendő feladatnak és a munkahely(ek) címének figyelembevételével kell meghatározni.
A munkavállalók szolgáltatások nyújtása keretében történő kiküldetéséről szóló 96/71/EK Irányelv további változásairól az alábbi linken lehet tájékozódni:
https://eur-lex.europa.eu/legal-content/HU/TXT/?uri=CELEX%3A32018L0957
A tájékoztatás szerint 2020. július 30-tól kezdődően a munkavállalók szolgáltatások nyújtása keretében történő kiküldetéséről szóló 96/71/EK Irányelv 3. Cikk (1) bekezdése, mely azokat a munkaviszonyra vonatkozó szabályokat sorolja fel, melyeket azon EGT tagállamban letelepedett vállalkozásoknak kell alkalmazniuk a kiküldetés tartalma alatt, melyek szolgáltatások transznacionális nyújtása keretében munkavállaló(ka)t küldenek ki egy másik EGT tagállam területére, az alábbiakban kiemelt két új ponttal egészült ki:
a) maximális munkaidő és minimális pihenőidő;
b) minimális éves fizetett szabadság;
c) díjazás, ideértve a túlmunka díjazását is; ez a pont nem vonatkozik a kiegészítő foglalkoztatói nyugdíjrendszerekre;
d) a munkavállalók rendelkezésre bocsátásának feltételei, különösen a munkaerő-kölcsönzéssel foglalkozó vállalkozások esetében;
e) munkahelyi egészség, biztonság és higiénia;
f) védintézkedések a várandós vagy gyermekágyas nők, gyermekek és fiatalok foglalkoztatására vonatkozó feltételeket illetően;
g) a férfiak és nők közötti egyenlő bánásmód és más, megkülönböztetést tiltó rendelkezések;
h) a munkavállalók elszállásolására vonatkozó feltételek, amennyiben a szokásos munkavégzési helyüktől eltérő helyen munkát végző munkavállalók számára a munkáltató biztosít szállást;
i) az otthonuktól munkavégzés miatt távol lévő munkavállalókat az utazással, az ellátással és a szállással kapcsolatos költségek fedezése céljából megillető juttatások vagy költségtérítés mértéke.
Az i) pont kizárólag a kiküldött munkavállalóknak abban az esetben felmerülő utazási, étkezési és szállás költségeire vonatkozik, amikor a kiküldetésük helye szerinti tagállamban található szokásos munkavégzési helyükre el és onnan vissza kell utazniuk, illetve amikor a munkáltatójuk az említett szokásos munkavégzési helyről ideiglenesen egy másik munkavégzési helyre küldi őket.
(www.ommf.gov.hu)
Lezárva: 2020. július 30.
Próbálja ki az Adópraxist és a Digitális Adókommentárt két hétig teljesen díjmentesen és győződjön meg azok előnyeiről:
Az email címére elküldtük a megerősítő levelet amivel aktiválhatja a fiókját.
Rendelje meg az Adózási Módszertani Szemle és az adopraxis.hu digitális tudástár szolgáltatásunk!
Az Adózási Módszertani Szemle egy gyakorlatias megközelítésű online adószakmai havilap, amely átfogóan követi az adózás világának változásait. Minden nagyobb adónem és több fontos témakör állandó rovatot kapott: Áfa, SZJA, Társasági adó, TB és nyugdíj, járulékok és bérszámfejtés, Kisadók, Helyi adók, Számvitel és adózás összefüggései, Munkaügy és adózás összefüggései.
Az Adópraxis.hu egy folyamatosan frissülő digitális tudástár. Az oldalon megtalálja az aktuális és archív Adózási Módszertani Szemle lapszámokat, kérdéseket tehet fel szakértőinknek, olvashatja az adójogszabályokat és rendeleteket. Korlátlanul használhatja a Digitális Adókommentárt, valamint a szakmai videótárban megtekintheti az aktualitásokra fókuszáló legsikeresebb szakmai napjaink videofelvételeit.
Éves előfizetéséhez az alábbi szolgáltatások járnak még:
Adja meg az email címét, és küldünk egy levelet, amellyel megadhatja új jelszavát.
Tanácsadóink vonalainak foglaltsága esetén ügyfélszolgálatunk fogadja hívását. Szakértőink haladéktalanul, de legkésőbb hat munkaórán belül visszahívják. Szükség esetén ügyfélszolgálati kollégánkkal az Ön számára megfelelő időpontra kérhet visszahívást.
Gyorshírek és magyarázatok az adózási eljárásjog új szabályairól