dr. Kiss Benedek Damarisz

dr. Kiss Benedek Damarisz

fogyasztóvédelmi szakértő

Jogász, fogyasztóvédelmi szakértő, a Menedzser Praxis állandó szakértője. Rendszeresen és kiemelt terjedelemben publikál a Menedzser Praxis havi megjelenésű nyomtatott és online kiadványaiban, termékeiben. Főbb szakterülete a fogyasztóvédelemmel összefüggő hatósági eljárások, ellenőrzési gyakorlat, jogorvoslati lehetőségek. Kiemelten figyelemmel és terjedelemben szemlézi a fogyasztóvédelem dinamikusan fejlődő eljárásjogának és intézményi rendszerének aktuális jogszabályváltozásait, legújabb ellenőrzési gyakorlatát. A kereskedelmi vállalkozásokat fogyasztóvédelmi kockázatokra felkészítő útmutatásait cikkei mellett rendszeresen megjelenő különszámokban is összegzi.

Kérdezek
Cikkek

Szakértőnk legfrissebb cikkei (3)

Július közepétől módosul a piacfelügyeleti törvény

Július közepétől módosul a piacfelügyeleti törvény

Több helyen is módosult a piacfelügyeleti törvény 2021. július 16. napjától. A változások előírják a magyar nyelvű használati és kezelési útmutatót, és érintik a termékek visszahívásával kapcsolatos vállalkozói önkéntes intézkedéseket. A jövőben a veszélyes termékek kapcsán a logisztikai szolgáltató is felelősséggel tartozik, emellett a hatóság hatásköre is számos ponton kibővült.

2021.07.14.
Új eszköz a fogyasztóvédelmi hatóságok eszköztárában

Új eszköz a fogyasztóvédelmi hatóságok eszköztárában

Az internetes vásárlás növekvő népszerűsége és terjedése már az élelmiszerek piacán is jól érzékelhető. Egyre többen vásárolnak élelmiszert is webáruházból, ami az online értékesítés növekvő kockázatát jelenti az élelmiszerlánc-biztonság területén is egyre nagyobb kockázatot jelent az online értékesítés. Minderre tekintettel a hatóságok idén nyártól már alkalmazni kívánják az élelmiszerlánc-biztonsági szempontból jogsértő weboldalak „elsötétítését”.

2021.05.18.
Mit mérlegel jövőre a fogyasztóvédelmi hatóság, ha büntet?

Mit mérlegel jövőre a fogyasztóvédelmi hatóság, ha büntet?

A legtöbb vállalkozásnak minden bizonnyal volt már része „szúrópróbaszerű”, vagy bejelentésre érkező fogyasztóvédelmi ellenőrzésben, és az is könnyen előfordulhat, hogy egy panaszos fogyasztó emlegette, hogy a fogyasztóvédelemhez fordul. A jövő évtől hatályos új fogyasztóvédelmi szabályokról talán nem korai már jó előre tájékozódni.

2021.04.14.